add_action( 'wp_head', function () { ?>

5 kritinės klaidos CV rašyme

Darbo paieškos metu yra būtina turėti gerai parašytą CV. Gyvenimo aprašymas (CV) – tai jūsų profesinės patirties, savybių ir atsakomybių aprašymas, kuris padeda darbdaviams geriau jus pažinti ir nuspręsti, ar jūs esate tinkamas kandidatas į tam tikrą darbą. Nors internete yra be galo daug patarimų, kaip parašyti tinkamą CV, dauguma žmonių vis tiek daro tam tikras kritines klaidas. Tokias dažniausiai daromas klaidas detaliai aptarsime šiame straipsnyje.

1. Per ilgas CV

Dauguma žmonių mano, jog kuo daugiau informacijos CV – tuo geriau. Tačiau yra visiškai kitaip – informaciją savo CV turite pateikti glaustai, kuo paprasčiau, jog darbdaviui būtų lengva skaityti jūsų CV ir suprasti, ar jūs esate tinkamas kandidatas. Taip pat, kai rašote savo darbo atsakomybes, nereikia labai išsiplėsti. Optimalus CV ilgis – 1 puslapis. Jei turite iš tiesų daug patirties, tuomet 2 puslapiai yra optimalus ilgis.

2. Pasenęs, neįdomus dizainas

Ar žinojote, jog darbdavys vidutiniškai skiria 6 sekundes CV peržiūrai? Žinoma, jis spėja tik trumpai “nuskanuoti” jūsų CV. Todėl, nors ir daugumai žmonių atrodo, jog dizainas yra nesvarbus, dizainas iš tikrųjų žaidžia lemtingą vaidmenį. Todėl tokie šablonai kaip “Europass” nėra pats geriausias pasirinkimas. Nustebinkite darbdavį su išskirtiniu, moderniu dizainu, ypač jei kandidatuojate į kūrybinę sritį.

3. Nereikalingos informacijos pateikimas 

Nors ir yra daugybę straipsnių, kurie teigia, jog kai kurios informacijos nevertėtų rašyti į CV, žmonės vis tiek rašo tokius faktus, kaip ūgis, svoris, šeimyninė padėtis.  Tokios informacijos rašyti nereikėtų. Tai ne tik parodo jūsų neprofesionalumą, tačiau ir apkrauna darbdavį nereikalinga informacija. 

4. Gramatinės ir rašybos klaidos

Labai didelis “ne” darbdaviams yra rašybos klaidos, kurios neretai pasitaiko kandidatų gyvenimo aprašymuose (CV). Jei paliekate klaidas savo CV, jūs galite pasirodyti kaip neatidus asmuo, kuris galbūt gali padaryti klaidų ir pačiame darbe. Todėl labai svarbu parašius savo CV, duoti peržiūrėti dar vienam ar keliems žmonėms, kurie pataisytų, paredaguotų klaidas. Jei norite būti tikri, jog jūsų CV nėra klaidų, galite įsigyti CV redagavimo paslaugą.

5. Neprofesionali nuotrauka

Dar viena kritinė klaida – neprofesionali nuotrauka jūsų gyvenimo aprašyme (CV). Nuotraukos su daug makiažo, kitais žmonėmis arba asmenukės (selfie) yra netinkamos dėti į CV. Jei norite palikti darbdaviui gerą įspūdį ir pasirodyti kaip profesionalus specialistas, rekomenduojama dėti profesionalią nuotrauką. Jei tokios neturite, geriau nuotraukos į CV geriau nedėti.

 

Tikimės, jog šis kritinių klaidų aptarimas jums padėjo geriau suprasti, kaip CV atrodyti neturėtų. Jei norite pagerinti savo CV, siūlome Jums CV rašymo arba CV redagavimo paslaugą.