add_action( 'wp_head', function () { ?>

Kaip parašyti motyvacinį laišką, kuris paperka?

Kandidatuojant į kai kurias darbovietes neužtenka vien gerai parašyto CV, kartais tenka parodyti savo motyvaciją nusiunčiant kartu ir motyvacinį laišką. Daugeliui žmonių motyvacinio laiško rašymas sukelia didelių sunkumų – kaip jį parašyti tinkamai? Kaip naudoti formalią kalbą? Ką įtraukti į motyvacinį laišką, o ko geriau neminėti?

Pateiksime 5 patarimus, kurie padės jums suprasti, kaip parašyti motyvacinį laišką, kuris paperka ir užves jus ant kelio.

Motyvacinis laiškas turėtų būti trumpas. 

Daugumos žmonių motyvacinis laiškas yra per ilgas. Jei jūsų laiškas yra per ilgas, darbdavys paprasčiausiai neperskaitys jo viso. Motyvacinis laiškas turėtų būti ne ilgesnis nei 3-4 pastraipos, kuriose ne daugiau nei 5 eilutės. Toks lengvai skaitomas motyvacinis laiškas darbdaviui bus aiškesnis ir jam užtruks mažiau laiko jį perskaityti bei suprasti esminius dalykus.

 

Pristatykite save.

Motyvaciniame laiške verta papasakoti daugiau apie save, ko nepaminėjote CV. Tarkim, jei keičiate savo kryptį, paminėkite tai, jog prieš tai dirbote vienoje sferoje, dabar norite keisti. Ir paaiškinkite, kodėl norite keisti sritį, kas jus motyvuoja. Vertėtų papasakoti daugiau apie save, tačiau nevertėtų daug dėmesio skirti hobio, laisvalaikio aprašymui – fokusuokitės į darbą.

Įtikinkite, kodėl jūs norite šio darbo.

Svarbiausias dalykas – įtikinti darbdavį, kodėl jūs norite būtent šio darbo. Kokią patirtį turite šiam darbui? Kuo galite būti naudingas įmonei? Paminėkite savo motyvaciją, juk tai motyvacinis laiškas!

Rašykite įmonei, į kurią kandidatuojate.

Labai svarbu, kad motyvacinis laiškas būtų pritaikytas būtent tai pozicijai, į kurią kandidatuojate. Nekokia praktika būtų rašyti šabloninį motyvacinį laišką ir jį siųsti į kiekvieną įmonę (paryškinti). Pasidomėkite įmonės vertybėmis, kultūra ir adaptuokite motyvacinį laišką būtent tai įmonei ir pozicijai.

Laiškas turėtų papildyti jūsų CV.

Geriau būtų nerašyti tos pačios informacijos, kuri yra jūsų CV. Motyvacinis laiškas skirtas parodyti jūsų motyvaciją ir papildyti CV. Parašykite tai, ko nepaminėjote CV

Tikimės, jog šie patarimai padės jums geriau parašyti motyvacinį laišką. Linkime sėkmės berašant jį ir kandidatuojant į norimą poziciją!